​דכדוך, מתח, פחדים,
מצב רוח ירוד, קשיי שינה?

יש פתרון - ספרוקס!
מה מצב הרוח שלך?


עייפות
פסימיות
ירידה בתשוקה המינית
עצבות לאחר לידה
​מתח


מצב רוח ירוד 
אי שקט ועצבנות
שינויים בתיאבון
קשיים בריכוז
הפרעות בשינה


בחנ/י את עצמך


על הקשר בין זעפרן ודיכאון
מאז ומעולם שימש הזעפרן כצמח מרפא המסייע לדיכאון ברפואה המסורתית העתיקה, מה שהוביל חוקרים לעסוק בהשפעת זעפרן על מצב הרוח ועל תופעות פיזיולוגיות אחרות. משנת 2001 פורסמו כ- 120 מחקרים רפואיים על זעפרן- כולם מראים השפעות פיזיולוגיות חיוביות.  
מידע זה בא בתזמון נכון שכן, מסקרים ודיווחים של מרכזים לבקרת מחלות עולה כי 35%  מהישראלים נוטלים תרופות נוגדות דיכאון או מרגיעים למיניהם. כלומר, יותר ויותר ישראלים סובלים מדיכאון.  היום, יותר מאי פעם.

הבעיה עם תרופות מרשם - תופעות הלוואי
כ -90% מהחולים הנוטלים תרופות נגד דיכאון חווים לפחות אחת מתופעות הלוואי החמורות הרבות הכוללות חרדה, ירידה ביכולת ובתפקוד המיני, עצירות, מחשבות על התאבדות, נדודי שינה ועלייה במשקל.  בנוסף שני מחקרים מצאו קשר בין השימוש בתרופות נוגדות דיכאון במהלך ההריון לבין הסיכון לאוטיזם עבור הילד. תוצאה מכך, אחוז גבוה של משתמשים, מפסיקים את הטיפול בשל אי יכולתם לעמוד בתופעות הלוואי.

תופעת הלוואי הנפוצה ביותר של תרופות נוגדות דיכאון - פגיעה בתפקוד המיני
ההשפעה החיובית על דיכאון מורגשת כעבור כשבועיים עד חודש אולם תופעות הלוואי, מתחילות מיד. תופעת הלוואי הדרמטית והנפוצה ביותר הפוגעת בכ - 73% מהנוטלים תרופות נוגדות דיכאון היא הירידה החדה בתפקוד המיני. למעשה, בעוד שתרופות נוגדות דיכאון מאבדות לעיתים קרובות את יעילותן במהלך הטיפול, תופעות הלוואי המיניות שלהן, יכולות להימשך זמן רב - אפילו שנים לאחר הפסקת השימוש בתרופה.

וכאן נכנס ה- SAFFROX לתמונה
בניסיון למנוע תגובות שליליות, ובעיקר פגיעה בתפקוד המיני, אנשים רבים מחפשים חלופות לתרופות.  ממצאים חדשים ומשכנעים מראים כי זעפרן (Crocus sativus) יעיל באותה מידה כמו תרופות  קיימות לטיפול בדיכאון - אך ללא ההשפעות הבלתי רצויות. 
ראיות חדשות מעידות על כך שכאשר תכשיר זעפרן (SAFFROX) מתווסף למשטר קיים של תרופות נוגדות דיכאון - כטיפול נלווה, הוא מהווה חסם להשפעות המיניות השליליות שלהם! כמו כן זעפרן מטפל בהצלחה ובבטחה בתופעות לוואי נוספות של נוגדי דיכאון ,כגון חרדה והפרעות שינה.
SAFFROX - חזק בשיפור מצב הרוח
החל משנת 2001, נערכו עשרות מחקרים רפואיים שמצאו כי תמצית זעפרן הביאה לשיפור מובהק במצב הרוח, בריכוז, בתפקוד המיני בהפחתת פחדים, לחץ (Stress) ושיפור השינה.  

פחדים/לחץ?
SAFFROX עושה את העבודה גם פה 
נוגדי דכדוך מומלצים לעיתים קרובות לטיפול בהפרעות חרדה כללית, ולחרדה חברתית. אבל כפי שצוין, שימוש בהם, כרוך במגוון של תגובות שליליות החל בבחילה עד ירידה בתפקוד המיני. מחקרים מוכיחים כי טיפול בזעפרן גורם להפחתת בחרדה, ללא תגובות שליליות. כמו כן, זעפרן יתרונות משפר את איכות וזמן השינה

תוצאות מחקרים:
צוות חוקרים ניהל מחקר בן שישה שבועות, כפול סמיות, מבוקר פלצבו, ואקראי, על 40 מטופלים במרפאות חוץ, אשר בעת הערכתם בראיון קליני - אובחנו כסובלים מדיכאון על פי נתוני המדריך להפרעות נפשיות (DSM). המטופלים חולקו באקראי לשתי קבוצות. קבוצה אחת קיבלה כמוסת זעפרן, והקבוצה השנייה קיבלה פלסבו. לאחר שישה שבועות, נבדקי הזעפרן הראו תוצאות טובות יותר בסולם הדיכאון של המילטון, בהשוואה לפלסבו, דבר המצביע על היעילות של Crocus sativus (זעפרן) בטיפול בדיכאון. כמו כן, לא נמצאו הבדלים משמעותיים בין תופעות הלוואי. ניסוי זה היווה הוכחת יכולת ראשונית ובשלב שלאחריה באו מחקרים השוואתיים מול תרופות נוגדות דיכאון.

לקריאת מחקרים מלאים לחצו כאן >>>

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל/SMS מנווה פארמה
למידע נוסף, השאירו פרטים:
סמנו מה אתם מרגישים
​למען הסר ספק, המידע אינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או שינוי או הורדה של תרופה כלשהיא ואין בו תחליף לייעוץ רפואי פרטני או אחר. הכתוב באתר אינו מהווה המלצה רפואית מוסמכת. מוצר Saffrox ‏הינו תוסף תזונה ואינו מאושר לשימוש במצבים רפואיים. ייחוס סגולות ריפוי לתוסף תזונה אסור על פי הוראות החוק במדינת ישראל.

תוסף תזונה טבעי על בסיס זעפרן בהרכב מתקדם של תמציות ויטמינים ומינרלים
 להשיג ברשתות הפארם ובחנויות הטבע